Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Rekordowa liczba wydarzeń sportowych

To już 3 miesiąc, w którym organizacje sportowe z całej Polski przeprowadzają imprezy sportowe w ramach rządowego programu Mikro Granty.

© Materiały prasowe / PAP / Fundacja Orły Sportu

Koncepcja, wprowadzona w tym roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, weszła w kolejny etap i cieszy zarówno uczestników, organizatorów, operatora jak i Ministerstwo. Ogłoszony w maju tego roku program ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży w dostępie do sportu. Fakt bardzo dużego spadku formy fizycznej wśród najmłodszych wynikający z międzynarodowych raportów i analiz obliguje jednostki rządowe do podjęcia odpowiednich inicjatyw w tym zakresie.

Alarmujące wyniki badań sprawiły, że Program Mikro Granty został bardzo dynamicznie wprowadzony w życie. Dzięki temu, że pracował nad nim sztab doświadczonych ludzi możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że cały proces działa bez zarzutów. Obecnie, po kilku miesiącach wytężonej pracy, przeszliśmy do najważniejszego etapu programu – realizacji projektów. Nasz zespół koncentruje się obecnie na koordynacji wydarzeń, kontrolach realizacji oraz przygotowaniu beneficjentów do rozliczenia projektów” – mówi prezes Fundacji Orły Sportu – operatora krajowego programu, Rafał Wosik.

Na realizację projektów w ramach Mikro Grantów Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło 46 977 tys. zł. To rekordowa kwota pozwalająca na realizację zadań na skalę, jaka dotychczas nie była prowadzona w środowisku sportowym. Łącznie 3652 różnych inicjatyw otrzyma rządowe wsparcie. Realizację działań można było rozpocząć już z początkiem lipca, jednak to właśnie wczesna jesień obfituje w największą liczbę wydarzeń. W ramach programu organizacje sportowe otrzymały środki na przeprowadzenie bezpłatnych wydarzeń sportowych, zajęć, konkursów, eventów oraz innych działań promujących aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Najbardziej cieszy nas fakt ogromnego zaangażowania i różnorodności dyscyplin oraz pomysłów jakie są realizowane w ramach Mikro Grantów – podkreśla Rafał Wosik. – Z dumą i radością obserwujemy social media gdzie pojawiają się zdjęcia z eventów. To imprezy pełne uśmiechu i świetnej sportowej zabawy, ale też rywalizacji i niezwykłych spotkań. W ramach Mikro Grantów odbywają się zawody pływackie, szachowe czy strzeleckie. Obyły się też spotkania szermiercze, lekcje tenisa i spływy kajakowe. Były biegi na orientację, survival, różnorodne sporty walk i ekstremalna jazda na rowerach. Poza tym wszędzie trwają zajęcia piłkarskie, siatkarskie, gimnastyczne czy lekkoatletyczne. Takiej ilości sportu dostępnej dla dzieci i młodzieży jeszcze nie było”.

Cieszy przede wszystkim fakt, że środki budżetowe zostały przyznane głównie mniejszym organizacjom, które lokalnie budują bazę sportową. To właśnie one daję możliwość dostępu do sportu i różnych form aktywności dzieciom i młodzieży z mniejszych miejscowości czy wsi.

Zainteresowanie i efekty działania Mikro Grantów zmotywowały Ministerstwo Sportu i Turystyki do uruchomienia drugiej edycji programu. Nabór został już zakończony więc już wkrótce na stadionach i obiektach sportowych możemy spodziewać się kolejnych wydarzeń. Więcej informacji oraz mapa z dokładnymi danymi dotyczącymi wydarzeń realizowanych w ramach Mikro Grantów znajduje się na stronie Operatora: www.mikrograntysportowe.pl.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.