Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Rękoczyny w urzędzie?

Patryk Jurga: Nie spodziewałem się, że Machynia dopuści się na terenie urzędu przemocy fizycznej. Złapał mnie za gardło i przydusił.

© Paweł Sasiela

Wczoraj, to jest 8 października, poszedłem do urzędu gminy w Bolkowie celem zdobycia dokumentów potrzebnych do aktu notarialnego przy sprzedaży mieszkania. Niby zwykła czynność, ale to, co się wydarzyło w trakcie mojej wizyty przerosło wszystkie moje wyobrażenia.

Wchodząc po schodach urzędu przy klatce schodowej na piętrze minąłem wiceburmistrza Jacka Machynię. Jak zwykle, gdy mnie widział, miał kpiąco drwiący uśmiech. W tym momencie warto wspomnieć, że od lat z Machynią nie mam zbyt dobrych relacji.

Nasz konflikt zaczął się przy okazji sprawy kopalni w Lipie. Wtedy to Machynia przyjechał na zebranie wiejskie w zastępstwie burmistrza Wrońskiego. Na zebraniu tym próbował przeforsować kopalnię składając Mieszkańcom uwłaczające propozycje przyszłych zysków, nie wspominając nic o stratach. Wyśmiewał także Mieszkańców przedstawiających swoje obawy. Co ważne, w trakcie tego zebrania powiedział do mnie per "towarzyszu". Niezbyt to mnie ubodło, ale to sobie zapamiętałem. Słyszało to ponad 100 osób obecnych wtedy w świetlicy wiejskiej.

Pamiętając tamte "towarzyszu" powiedziałem wczoraj do wiceburmistrza Machyni na korytarzu "dzień dobry towarzyszu". Na co Machynia podbiegł w moim kierunku, zaczął mnie obrażać nazywając gówniarzem, smarkaczem i złapał mnie za gardło i przydusił. Wyrwałem się mu i na cały głos krzyknąłem "niech pan trzyma łapy przy sobie". Potem zaczęliśmy się kłócić. Generalnie bylem w ciężkim szoku, że gminny urzędnik dopuścił się czegoś takiego. Słyszałem różne rzeczy o obrażaniu i kpieniu z Mieszkańców, zresztą sami w Lipie byliśmy tego świadkami. Nie spodziewałem się jednak, że Machynia dopuści się na terenie urzędu przemocy fizycznej.

Po skończonej głośnej wymianie zdań pojechałem bezpośrednio na policję, gdzie złożyłem stosowne zawiadomienie, a sprawa na dniach trafi do sądu. Napisałem także skargę do burmistrza, który jest przełożonym swojego zastępcy. Skargę złożyłem w sekretariacie urzędu, a przyjmująca ją pani powiedziała do mnie "no wie pan, musi pan to uszanować, że my będziemy bronić burmistrza, bo to nasz szef". Przykro mi, że zamiast prawdy liczą się służbowe zależności. Z drugiej strony nie dziwię się, że pracownicy przy kimś takim czują się zastraszeni. Sam nie chciałbym pracować w takim miejscu.

Jak widać w urzędzie panuje strach, że jednak najbliższe wybory nie pójdą po myśli obecnego układu zamkniętego. Sam na to liczę i nie ukrywam, że aktywnie wspieram ludzi mogących odsunąć od władzy tych ludzi. Sam również startuje, do sejmiku wojewódzkiego z list PiS.

Dziwię się, że Machynia mnie zaatakował, gdyż nie raz przecież widać było umizgi obecnej ekipy w stosunku do partii rządzącej. Jak widać jednak gniew i agresja potrafią przesłonić zdrowy rozsądek.

Na koniec chciałbym jeszcze poprosić Mieszkańców, którzy mieli podobne "przygody" z wiceburmistrzem Machynią o prywatny kontakt. Ja nie boję się powiedzieć tego jak było i Wy też się nie bójcie. Wiem, że takich osób jest wiele i wspólnie możemy doprowadzić do tego, że nie będziemy musieli chodzić ze strachem do urzędu gminy.

Patryk Jurga

Komentarze (34)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Kgb
Kgb14 października 2018 o 23:47
A czy to prawda ze maestro kultury w gminie jezdzi po organizacjach mu niejako podleglych i szantazuje, ze jesli nie beda na niego glosowac do powiatu to marny och los.po wyborach?
Lubię to! 1
Wojtek
WojtekKgb17 października 2018 o 00:37
Boghdan??? Boguś wpadł na imprezę Kucaba i chciał swoje ulotki rozdawać co już wcześniej zapowiadał do innych urzędników. Co trzeba mieć w głowie?
Lubię to! 0
Kolejny uczen
Kolejny uczen14 października 2018 o 16:30
Nie dziwi mnie reakcja Pana Machyni. Dzieciaki zawsze baly sie tego Pana jak ognia. Jako uczen podstawowki, w której był dyrektorem bylismy swiadkami przemocy. Szkoda tylko ze wtedy nikt nie miał odwagi o tym mowic.
Lubię to! 2
Mieszkaniec
Mieszkaniec11 października 2018 o 11:06
Witam pani Ewo jestem mieszkańcem wsi to że pan Patryk dużo krzyczy to nie ma nic do rzeczy jak pani go zna to powinna pani wiedzieć że dużo angażuję się w sprawy wioski
Lubię to! 7
Uczeń towarzysza
Uczeń towarzysza10 października 2018 o 20:02
No prawda jest po stronie pokrzywdzonych. Szkoda tylko że wychodzi to teraz, bo wydaje się mniej realne. Kiedy dowiemy się czy pan burmistrz podjął jakaś decyzje? A może sam oskarżony coś doda?
Lubię to! 12
EWA
EWA10 października 2018 o 19:04
Panie Jurga, kultura wymaga, żeby zwracać się do osoby Pan, lub Pani. Myślę, że Pan Machynia nie jest Pana kolegą.Rozumiem, że chce Pan zwrócić na Siebie uwagę, brawo!!! Tylko jest jedno ale, znam Pana i uważam za ogromnego PIENIACZA. Wiadomo, że ten kto krzyczy, jest mało wart. Pozdrowienia i życzę przegranych wyborów.
Lubię to! 4
Monika
MonikaEWA11 października 2018 o 10:49
Pani Ewo szanuję pani opinie każdy ma prawo wyboru ale ja też znam pana Patryka ale z innej strony niż pani i życzę mu wygranej pozdrawiam
Lubię to! 7
michal
michalMonika12 października 2018 o 11:40
dokładnie, zgadzam sie w 100 % pewnie w urzędzie piszą te komentarze
Lubię to! 2
Magda
MagdaEWA11 października 2018 o 13:26
Kultura powinna być po obu stronach, jak mówi przysłowie: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
Lubię to! 2
Martyna
MartynaEWA11 października 2018 o 14:03
Kultura to wymaga nie rzucać się do duszenia. Ja życze panu Jurdze wygranych wyborów. Dobrze że ktoś ujawnia ten układ
Lubię to! 8
michal
michalEWA12 października 2018 o 11:39
Jak widać ani troche nie zna pani Patryka, bo by pani wiedziala jak on pomaga ludziom i jak jest zaangazowany bezinteresownie w sprawy wioski.
Lubię to! 2
byla uczennica
byla uczennica10 października 2018 o 15:18
Uczniowie wspominają machynię i wierza w to co jest tu napisane.
Lubię to! 12
mieszkaniec
mieszkaniec10 października 2018 o 11:03
czyżby autor wypracowania to taki miejscowy Chuck Norris ? Dla niewtajemniczonych "Strażnik z Teksasu" :D
Lubię to! 4
Mirek
Mirek10 października 2018 o 10:45
wystarczy coś napisać i wszyscy we wszystko wierzą...a znacie stanowisko drugiej osoby ? czy od razu psy wieszacie ? nikt z was nie był świadkiem tego zajścia i łykacie we wszystko co się napisze...trochę dystansu
Lubię to! 6
Mieszkaniec Bolkowa
Mieszkaniec BolkowaMirek10 października 2018 o 14:43
W urzędzie jest zawsze trochę ludzi pisząc ten artykuł na pewno ma światków po nie pojechał by na policje gdyby nie doszło to tego zajścia
Lubię to! 22
Kasia
Kasia9 października 2018 o 22:31
W Bolkowie w urzedzie od dłuższego czasu stres i zła atmosfera. Wybory odbijają się na pracownikach.
Lubię to! 21
Marta
Marta9 października 2018 o 22:21
Ta pożal się Boże sekretarka od 7 boleści nie ma żadnego kręgosłupa moralnego!
Lubię to! 17
Reklama
Ala
Ala9 października 2018 o 21:48
Ubecki metody, jak widac z tym towarzyszem było jak najbardziej trafione. Kto to by pomyślał żeby człowiek nie mógł pójść bezpiecznie do urzędu w XXI wieku. Masakra jakaś. Zwolnić go natychmiast.
Lubię to! 20
siur
siur9 października 2018 o 18:11
szukałeś zwady to ją dostałeś :) jak zwykle przedwyborcza historyjka, jedyny argument, żeby wybrali do sejmiku ? :)
Lubię to! 11
bc
bcsiur10 października 2018 o 01:14
Przecież wiadomo że to prawda. Machynia znany jest z agresywnych zachowań. Niejedna osoba się o tym przekonała.
Lubię to! 19
Arek
Areksiur10 października 2018 o 07:36
Studiuję z Patrykiem prawo i z tego co wiem to on nie liczy że dostanie się do sejmiku ale dobrze ze opisał całe zajście nich ludzie poznają prawdę
Lubię to! 6
zygi
zygiArek10 października 2018 o 10:46
Powinien w swoim pamiętniku zapisać całą historię : ) A tutaj widać, że chce po prostu zaszkodzić. Przedwyborcza gierka. A nie wierzę, że on jest bez winy :)
Lubię to! 6
byla uczennica
byla uczennicaArek10 października 2018 o 15:19
kto zna machynię ten wie, że prawda. nie raz sie tak zachowywal jeszcze w szkole i w pracy tez jest tak samo
Lubię to! 11
Neutralny
Neutralny9 października 2018 o 17:40
Haha faza 😁😁
Lubię to! 0
Mieszkaniec.
Mieszkaniec.9 października 2018 o 16:25
Prawda troche jest taka, że trafił swój na swego:) Gierki polityczne, perfidne charaktery, no czegóż to oczekiwać. Pan Patryk już za młodu zdziwiony, że dziwi się, że Pan Machynia zdecydował się tknąć przedstawiciela partii rządzącej. Ot wymyślił.
Zasytępca natomiast już do dzieci w szkole miał "twardą reke", nie często i charakter wybuchowy.

Wcale mnie nie dziwi ani to jak ten wybuchł ani ten jak prowokował:)
Lubię to! 8
mirek
mirekMieszkaniec.9 października 2018 o 16:46
Co by nie mówić to nauczyciel powinien być wzorem i być cierpliwy, a nie mieć twardą rekę. Urzędnik podobnie, nie powinien rzucac się na kogos kto przychodzi zalatwiać swoje sprawy bez względu na okoliczności.
Lubię to! 23
Magda
MagdaMieszkaniec.9 października 2018 o 17:49
Ja w tym artykule nie widzę prowokacji a nawet gdyby była do pan Machynia powinien jako urzędnik umieć się zachować i mieć trochę kultury a nie skakać z rękoma
Lubię to! 25
hb
hb9 października 2018 o 16:08
Strach wejsc do urzędu. co tam człowieka spotkać może
Lubię to! 26
irek
irek9 października 2018 o 15:52
Ile razy to sie słyszało różne historie . Dobrze , że prawda wychodzi .
Lubię to! 22
dymisja
dymisja9 października 2018 o 15:48
niech wronski ma odwage go teraz usunac z urzedu
Lubię to! 26
zdegustowany
zdegustowany9 października 2018 o 15:28
Dziwne zapędy ma ten Pan Machynia by mówić młodemu chłopakowi towarzyszu?!Może mu tak zostało?
Lubię to! 33
hb
hbzdegustowany9 października 2018 o 16:10
takie plotki były, że machynia czerowny jak pomidor i metody działania też podobne jak widać
Lubię to! 25
wrona
wrona9 października 2018 o 15:19
aż nie wiem co napisać...
Lubię to! 27
Józef
Józefwrona9 października 2018 o 20:25
Mechinia szkoda że nie trafiłeś na mnie jako urzędnik w miejscu pracy dyscyplinarną co na to burmistrz!?? Skończy wam się to bezprawie!!
Lubię to! 20

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.