Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
Vision Optyk Jawor
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Raport: w sierpniu 5 przypadków koronawirusa; większość mieszkańców niezaszczepiona

W sierpniu zdiagnozowano łącznie 5 przypadków zakażenia koronawirusem, a w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest mniej niż 50% mieszkańców - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia dla powiatu jaworskiego.

© Materia??y prasowe / Powiat Jaworski

W sierpniu w powiecie jaworskim zdiagnozowano łącznie 5 przypadków koronawirusa. Od początku epidemii to w sumie 2 962 przypadki, z których 102 były śmiertelne. Obecnie na kwarantannie przebywają 32 osoby.

W powiecie jaworskim wykonano dotąd 38 tys. 870 szczepień przeciw COVID-19 – podano we wtorek na rządowych stronach. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 17 tys. 635 osób.

W powiecie jaworskim wolnych jest 560 terminów na szczepienie przeciw COVID-19 w ciągu następnych 30 dni. Tylko na następne 7 dni wolnych jest 190  terminów.

Poziom zaszczepienia mieszkańców w gminach powiatu jaworskiego:

Gmina Procent mieszkańców w pełni zaszczepionych Liczba mieszkańców w pełni zaszczepionych
Jawor 47,5% 10 671
Bolków 42,4% 4 372
Męcinka 42,9% 2 151
Mściwojów 43,6% 1 758
Paszowice 42,8% 1 729
Wądroże Wielkie 44,8% 1 742

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.