Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Prace nad nową Lokalną Strategią Rozwoju Partnerstwa Kaczawskiego rozpoczęte

W czwartek pracownicy biura LGD Partnerstwo Kaczawskie zorganizowali Konferencję Open Space, czyli pierwsze spotkanie z zakresu tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru Partnerstwa Kaczawskiego na przyszłe lata.

© Materiały prasowe / LGD Partnerstwo Kaczawskie

Spotkanie odbyło się w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie, a prowadzącymi byli doświadczeni trenerzy: pani Karolina Rychlik oraz pan Damian Dec z Instytutu Inspiracji z Wrocławia.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział wzięło blisko 30 osób, a wśród nich lokalni liderzy i działacze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracownicy samorządowi z gmin i starostwa oraz przedsiębiorcy i dwóch rolników. Konferencja stanowiła możliwość spotkania się, porozmawiania, podzielenia się doświadczeniami, przemyśleniami i wnioskami. Uczestnicy to osoby naprawdę mocno związane ze swoim obszarem, wykazujące się ogromnym zaangażowaniem, mądrością i trafnymi uwagami. Wielu z nich zgłosiło się do Zespołu Roboczego ds. opracowywania LSR, co bardzo nas cieszy. Będzie to bardzo mocny zespół, reprezentujący różne sektory.

Podczas spotkania pracowaliśmy i wspólnie, i podzieleni na grupy. Dobrze było nawzajem posłuchać uwag i propozycji na przyszłość. Padło wiele cennych informacji i podsumowań, co do obecnej, realizowanej jeszcze Lokalnej Strategii Rozwoju oraz wskazówek do kolejnej perspektywy. Wybrzmiały m.in. takie kwestie jak ochrona środowiska, turystyka zdrowotna, edukacja regionalna, promocja zewnętrzna regionu, sprawny przekaz informacji czy współpraca. Jest już kilka trafnych pomysłów, a to dopiero pierwsze spotkanie.

Kolejne, równie ciekawe spotkania odbędą się w dniach 27, 28 i 29 lipca br. Na plakacie prezentujemy harmonogram poszczególnych spotkań związanych z pracami nad nową strategią.

Zarząd i pracownicy Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Kaczawskie dziękują pani Agacie Rudnickiej, Prezes Stowarzyszenia Kaczawskiego oraz pracownikom Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej, za wsparcie przy organizacji spotkania. Podziękowania kierujemy również do właścicieli Restauracji Rybnej „Izba Rybacka” z Podgórek – za przygotowanie smacznego poczęstunku.

Spotkanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z EFRROW, działanie  M19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,  poddziałanie 19.1 Wsparcie przygotowawcze Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.