Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Powiat Jaworski przekroczył granicę czerwonej strefy; od soboty kolejne obostrzenia

Granica strefy czerwonej to 12 nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni. Powiat Jaworski, po potwierdzeniu w środę 18 kolejnych przypadków koronawirusa, przekroczył tę granicę i trafi do strefy czerwonej.

© Materiały prasowe / PAP

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy.

W czwartek resort zdrowia poda nową listę regionów objętych strefą czerwoną. Wszystko wskazuje na to, że trafi na nią m.in. powiat jaworski, gdzie dynamika wzrostu zakażeń w ostatnich 14 dniach wynosi 15,1. Wzrosła ona z 11,77 po środowym raporcie, w którym podano informację o 18 nowych zakażeniach w regionie. Nowa mapa stref będzie obowiązywać od soboty.

Burmistrz Jawora Emilian Bera w środę ogłosił, że "jesteśmy na granicy czerwonej strefy". "W samym mieście mamy już 40 osób" - wskazał i dodał, że "dziś dojdzie spora grupa osób z koronawirusem".

W strefie czerwonej obowiązują m.in. obostrzenia, jak:

  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych)
  • limit zgromadzeń wynosi 10 osób
  • w uroczystościach religijnych limit 1 osoby na 7 m2
  • zakaz organizacji wesel, komunii i innych uroczystości rodzinnych oraz przyjęć okolicznościowych
  • limity dotyczące liczby osób w sklepach - dla sklepów o powierzchni do 100 m2 - 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2
  • obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.