Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Powiat jaworski jednym z czterech powiatów w województwie bez potwierdzonych zakażeń koronawirusem

Na Dolnym Śląsku są już tylko cztery powiaty, w których nie ujawniono zachorowania na COVID-19. Wśród nich powiat jaworski. W całym województwie dolnośląskim potwierdzono 258 przypadków zakażeń koronawirusem.

© Materiały prasowe / PAP

Z informacji podanych w poniedziałek wieczorem przez wojewodę dolnośląskiego wynika, że na Dolnym Śląsku są tylko cztery powiaty, w których nie stwierdzono osób zakażonych koronawirusem. Są to powiat bolesławiecki, jaworski, kamiennogórski oraz złotoryjski. Poza nimi wolna od koronawirusa jest sama Legnica.

Liczba zakażonych pacjentów w powiatach i miejscowościach sąsiadujących z powiatem jaworskim:

  • powiat legnicki - 1
  • Legnica - 0
  • powiat średzki - 2
  • powiat świdnicki - 6
  • powiat wałbrzyski - 1
  • Wałbrzych - 2
  • powiat kamiennogórski - 0
  • powiat jeleniogórski - 2
  • Jelenia Góra - 5
  • powiat złotoryjski - 0

W całym województwie dolnośląskim potwierdzono 258 przypadków zakażeń koronawirusem. Ze wzgledu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 hospitalizowanych jest 265 osób. Kwarantanną objęto 4594 mieszkańców, a nadzorem epidemiologicznym 2652 osoby.

We wtorek rano potwierdzono kolejne trzy przypadki w województwie dolnośląskim, łącznie jest ich 261.

W sumie zakażenie koronawirusem, od 4 marca br. kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 2132 osób, z których 31 zmarło, w tym 4 na Dolnym Śląsku.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.