Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Policja: strajk kobiet w powiecie jaworskim; będą utrudnienia w ruchu

Apelujemy zarówno do zmotoryzowanych, jak i do pieszych uczestników ruchu o rozwagę podczas przemieszczenia się ulicami Jawora oraz Bolkowa - napisała jaworska policja w związku z planowanymi na czwartek i piątek strajkami w tych miastach.

© Materiały prasowe / PAP

Na czwartek i piątek zaplanowano w powiecie jaworskim protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów dotyczących aborcji. Najpierw odbędzie się protest w Bolkowie - w czwartek o godz. 17:00, a następnie w Jaworze - w piątek o godz. 17:00.

"Spodziewać się możemy utrudnień w ruchu, apelujemy głównie do kierowców o ostrożną jazdę oraz wykonywanie poleceń policjantów, którzy w tym czasie będą kierować ruchem" - informuje oficer prasowy KPP w Jaworze asp.szt. Ewa Kluczyńska.

Jak dodaje rzeczniczka jaworskiej policji, protest w Bolkowie "może przybrać formę przejazdu kolumny samochodów oraz przemarszu, którego trasa planowana jest ulicami: Jaworską, przez skrzyżowanie ulic Sienkiewicza z Jeleniogórską, Wysokogórską, Niepodległości, aż do Rynku".

Natomiast w ramach strajku kobiet w Jaworze zaplanowano przemarsz uczestników ulicami: "Grunwaldzką, Placem Wolności, Poniatowskiego, Słowackiego, Dworcową, Kolejową, Piłsudskiego, Armii Krajowej, Strzegomską, Kościuszki, Chopina, Klasztorną, aż do Rynku" - wskazuje policjantka.

Oba wydarzenia będzie zabezpieczać policja. "Działania mundurowych mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom manifestacji, jak i osobom postronnym" - wyjaśnia oficer prasowy KPP w Jaworze. Kluczyńska dodaje, że w razie konieczności policjanci będą "podejmować działania tak, aby upłynnić ruch kierując na objazdy".

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.