Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Konkurs „List do Świętego Mikołaja”
Indyjska kawa ziarnista HATHI

Poczta Polska do 31 grudnia przyjmuje wnioski o dofinansowanie odbiornika cyfrowego

Poczta Polska rozpoczęła przyjmowanie wniosków o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie częstotliwości - podała spółka.

© Materia??y prasowe / Poczta Polska

Jak wskazano w poniedziałkowej informacji, Poczta Polska rozpoczęła "kompleksową obsługę wniosków o przyznanie dofinansowania na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie częstotliwości DVB-T2". "Wnioski o świadczenie w wysokości 100 zł będą przyjmowane przez 9 miesięcy, do 31 grudnia br." - dodano.

"Nasi pracownicy służą pomocą w zakresie obsługi wniosków oraz wsparciem informacyjnym" – zapewnił cytowany w informacji wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.


Reklama
Zobacz telewizory oraz tunery TV dostosowane do nowego standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.


28 marca br. rozpocznie się zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, wynikająca z konieczności dostosowania częstotliwości wykorzystywanej obecnie przez telewizję naziemną na potrzeby globalnego rozwoju internetu w państwach członkowskich Unii Europejskiej. "Standard DVB-T2/HEVC umożliwi bezpłatny odbiór większej ilości programów telewizyjnych w lepszej jakości" - przypomniano.

Zwrócono uwagę, że osoby, które mają telewizor bez możliwości odbioru tzw. otwartej telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2/HEVC będą musiały go wymienić na nowy lub dokupić dekoder. Wymiana nie jest konieczna w przypadku abonentów korzystających z płatnych platform do odbioru telewizji kablowej, satelitarnej lub IPTV.

Przypomniano, że zgodnie z ustawą o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z 24 lutego 2022 r. jednorazowe wsparcie mogą uzyskać gospodarstwa domowe "znajdujące się w sytuacji materialnej uniemożliwiającej samodzielne poniesienie kosztów nabycia nowego odbiornika cyfrowego". Dofinansowanie, jak zaznaczono, przysługuje wyłącznie jednej osobie pełnoletniej w ramach jednego gospodarstwa domowego.

Przekazano, że wnioski o dofinansowanie można składać m.in. w placówkach pocztowych i ich filiach na terenie kraju oraz za pośrednictwem elektronicznego formularza na platformie gov.pl. Składając wniosek osoba uprawniona/lub pełnomocnik musi potwierdzić swoją tożsamość poprzez okazanie pracownikowi Poczty dokumentu zawierającego co najmniej: imię, nazwisko, numer PESEL i zdjęcie. "W trakcie składania wniosku wymagane jest podanie przez wnioskującego numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod autoryzacyjny niezbędny przy odbiorze odbiornika cyfrowego" - dodano.

Po złożeniu podpisu na wniosku, generowany jest kod świadczenia – dofinansowania zakupu telewizora albo dekodera, który przekazywany jest osobie wnioskującej w postaci wydruku. Osoby, które przy rejestracji wniosku podadzą adres mailowy, dodatkowo kod świadczenia otrzymają na podany adres mailowy.

Dodano, że podstawą do uzyskania dofinansowania jest kod świadczenia, który osoba korzystająca z dofinansowania zobowiązana jest przedłożyć w sklepie. Kod świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego wygasa 31 grudnia 2022 r. Lista sklepów, w których można kupić odbiornik cyfrowy z dofinansowaniem jest dostępna na stronie https://www.gov.pl/web/dvbt2/lista-sklepow.

Przejście na nowy standard nadawania będzie się odbywać w czterech etapach. Pierwszy etap - od 28 marca 2022 r. - będzie dotyczyć województw dolnośląskiego i lubuskiego. Drugi etap - od 25 kwietnia br. - województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, trzeci etap - od 23 maja – łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, zaś czwarty, od 27 czerwca br. - województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego. (PAP)

Magdalena Jarco

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kalendarze adwentowe dla dzieci
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.