Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Oszustwo na ponad milion złotych w powiecie jaworskim. Są zarzuty

KPP w Jaworze pod nadzorem jaworskiej prokuratury prowadzi śledztwo w sprawie ponad milionowego oszustwa. 43-letniemu prezesowi jednej ze spółek działających na terenie naszego powiatu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

© Materiały prasowe / PAP

Sprawa światło dzienne ujrzała w grudniu ubiegłego roku. Wówczas, jak podaje komunikat jaworskiej policji, "prezes spółdzielni rolniczej z terenu powiatu wałbrzyskiego powiadomił prokuraturę o oszustwie dokonanym na  jego szkodę na kwotę przekraczającą milion złotych".

Z ustaleń śledczych wynika, że "43-letni mężczyzna zarządzający jedną ze spółek działających na terenie powiatu jaworskiego, w okresie od października do grudnia 2019 r. dokonywał zamówień brojlerów kurzych z odroczonym terminem płatności". Łączna kwota zamówionego żywca przekroczyła milion złotych. Jak ustalono, "prezes wspomnianej spółki wiedząc o tym, że jego firma zakończy wkrótce działalność, nie wywiązywał się z zaciągniętych zobowiązań i nie uiścił zapłaty za dostarczony mu towar".

43-letniemu prezesowi przedstawiono zarzut oszustwa w mieniu o znacznej wartości.

Mając na względzie wysokość wyrządzonej szkody, nadzorujący śledztwo prokurator ustanowił na rzecz pokrzywdzonej spółdzielni przymusową hipotekę, zabezpieczając mienie o łącznej wartości 860 tys. złotych na nieruchomościach będących własnością podejrzanego – wskazuje KPP w Jaworze.

Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.