Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
Vision Optyk Jawor
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Oddaj krew z PANEK CarSharing

PANEK CarSharing podejmuje działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Tym razem firma podejmuje akcję zbiórki krwi, która wykorzystana będzie podczas operacji ratowania życia.

© Materia??y prasowe / PAP / PANEK

Nie zawsze da się uniknąć wypadków drogowych, a w szczególności ofiar tych wypadków, dlatego tym razem firma podejmuje akcję zbiórki krwi, która wykorzystana będzie podczas operacji ratowania życia. Akcja odbędzie się w poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku w siedzibie firmy w Warszawie przy ul. Grójeckiej 208, ale firma zachęca wszystkich do oddawania krwi w całej Polsce.

Jak ważna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia nie trzeba nikomu tłumaczyć. Praktycznie każda ofiara wypadku korzysta z jednostek krwi zgromadzonych w specjalnych bankach. Krwi nie da się wyprodukować, a jedynym sposobem na jej pozyskanie jest pobranie od dawcy. Choć honorowych dawców w Polsce wciąż przybywa, to jednak stany magazynowe nie powiększają się znacząco. Największe niedobory występują w grupach: 0 Rh-, AR h- i A Rh+, ale każda kropla krwi jest dziś na wagę złota, w tym przypadku czyjegoś życia.

W poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku w siedzibie PANEK CarSharing przy ulicy Grójeckiej 208 w Warszawie odbędzie się zbiórka krwi, w której uczestniczyć będą pracownicy firmy. Jednak w zbiórce mogą wziąć udział także użytkownicy największego polskiego carsharingu oraz inne chętne osoby pełnoletnie. Zbiórka krwi planowana jest na godziny 9:00 - 13:00, a każdy krwiodawca oprócz zestawu czekolad otrzyma prezent od firmy.

Zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na krew jest ogromne, a w czasie naszej akcji możliwe będzie pobranie krwi od maksymalnie 50 osób. Odzew w firmie jest bardzo duży i cieszę się, że możemy w tak bezpośredni sposób pomóc ofiarom wypadków. Poza organami do przeszczepu krew jest czymś najcenniejszym, co możemy dać drugiemu człowiekowi. Chcemy jednocześnie zachęcić Polaków do oddania krwi w swoim mieście, dlatego każdy, kto odda krew 23 sierpnia i prześle do nas potwierdzenie na adres mailowy otrzyma od nas bonus w wysokości 50 złotych” – powiedział Leszek Leśniak, dyrektor zarządzający w PANEK CarSharing.

Dorosła osoba ważąca minimum 50 kg może jednorazowo oddać 450 ml krwi +/- 45 ml. To tak zwana jednostka. Cała operacja trwa 5-10 minut, a dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat. Do pobrania kwalifikować będzie lekarz obecny na miejscu.

Punkt poboru krwi, zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, w siedzibie firmy PANEK CarSharing obsłuży około 50 osób, jednak firma chcąc zachęcić swoich użytkowników z całej Polski, przygotowała tego dnia specjalną promocję. Każdy, kto odda krew 23 sierpnia 2021 roku i prześle potwierdzenie na adres marketing@panek.eu otrzyma specjalny kod o wartości 50 złotych do wykorzystania w usłudze carsharingu. Co ważne, w akcji mogą wziąć udział również osoby niebędące użytkownikami, a kod promocyjny będą mogły wykorzystać po zarejestrowaniu usługi w aplikacji PANEK CS.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.