Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Nowy samochód trafi do OSP Stare Rochowice

Nowe samochody gaśnicze i specjalistyczny sprzęt trafią do jednostek straży pożarnej w całym kraju, w tym również w gminie Bolków. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na zakup ponad 100 milionów złotych.

© Materiał prasowy / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Nowe samochody gaśnicze, ratowniczo-gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt trafi do wszystkich województw, w tym do województwa dolnośląskiego. Pieniądze na ten cel pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do jednostek OSP na Dolnym Śląsku trafi wsparcie w wysokości blisko 27 mln zł na zakup sprzętu, z czego ok 17 mln zł pochodzi z budżetu państwa oraz NFOŚiGW, reszta to wkład własny lokalnych samorządów. Dwa z pojazdów trafią do powiatu jaworskiego, a beneficjentem środków będą gmina Bolków (jednostka OSP Stare Rochowice) oraz gmina Mściwojów (jednostka OSP Marcinowice).

Strażacy ochotnicy pełnią bardzo ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa, gdyż to oni są zazwyczaj pierwsi na miejscu zdarzenia – mówi senator Krzysztof Mróz. – Cieszy fakt, że w powiecie jaworskim strażacy również skorzystają ze środków, dzięki którym podniesie się bezpieczeństwo mieszkańców – dodał senator.

Wsparcie z NFOŚiGW dla służb ratowniczych dotyczy wszystkich 16 województw i jest jednym z elementów realizacji Porozumienia Ministrów Spraw Wewnętrznych oraz Środowiska z 30 października 2015 r. w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska.

W ramach tej współpracy na rok 2019 zaplanowano kompleksowy zakup specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych i interwencjach polegających na usuwaniu skutków zagrożeń. Będą to m.in. nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze dla 475 jednostek OSP, na zakup których NFOŚiGW przeznaczył przeszło 98 mln zł, a fundusze wojewódzkie – ponad 24 mln zł.

Dodatkowo Narodowy Fundusz dofinansuje zakup wyposażenia ratowniczego i specjalistycznego sprzętu pływającego dla 25 jednostek ratowniczych (w tym WOPR i GOPR) w 10 województwach za kwotę przekraczającą 4,4 mln zł.

Wszystkie umowy regulujące udostępnienie środków w postaci dotacji zostały podpisane w siedzibie Narodowego Funduszu przez p.o. Prezesa Zarządu NFOŚiGW Marka Ryszkę oraz prezesów zarządów 16 WFOŚiGW.

Komentarze (9)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Kamil
Kamil6 czerwca 2019 o 10:09
Dokladnie tak gdy ktos bedzie zainteresowany to odwiedzi Bolkow czy miejscowosci w gminie, a droga dobrze ze jest budowana jednak szkoda ze nie w przekroju 2x2 tak aby byla droga szybkiego ruchu bo taka obwodnica t tyko na chwile z roku a rok ruch jest coraz wiekszy 
Lubię to! 3
Andrzej Stroczynski
Andrzej StroczynskiKamil7 czerwca 2019 o 12:52
Masz rację Kamilu. Przykład Nowa Sól i Gorzów Wlkp.
Lubię to! 1
Genardel79
Genardel79Andrzej Stroczynski14 czerwca 2019 o 13:39
Dokładnie Kamilu tylko pomyśl po co ktoś ma odwiedzać Bolków? I czy łatwiej jest jemu skręcić w lewo w stronę przystanku albo wcześniej koło boiska.... czy zawróci w Jeżowie?
Lubię to! 2
Alek
AlekGenardel7914 czerwca 2019 o 22:59
Ale zawsze może nie skręca koło Orlenu tylko jechać prosto, niech zrobią coś ciekawego a później turyści się znajdą, Wody Rochowickie maja w *** A tyle było gadania jak Pan Jarosław chciał sprzedać że można zrobić super uzdrowisko Pan Paweł pisał i niccc
Lubię to! 2
Genardel79
Genardel7918 maja 2019 o 19:26
Haha dostają nowy wóz bo zaraz dosłownie nad ich głowami będą tłukły się ludzie na potęgę!

Przykre jest to, że cieszymy się z obwodnicy... nie znamy drugiej strony medalu, która skazywać będzie to już częściowo zapomniane miasto na wymarcie. 
Lubię to! 0
Polska
PolskaGenardel7922 maja 2019 o 14:48
Ale powiedz mi czy bardziej ważne jest bezpieczeństwo mieszkańców Bolkowa czy jakieś śmieszne baryy itp... Lepiej ze droga będzie omijać Bolków a jeśli ktoś chce tu przyjechać to przyjedzie i zobaczy miasto...
Lubię to! 4
Genardel79
Genardel79Polska24 maja 2019 o 06:27
Nie powiem Ci, bo to głupie pytanie. Zadbam trochę o Twój rozwój - Polecam zastanowić się nad pojęciem „tu-ry-sty-ka”, a szczególnie w ujęciu „gospodarka” - coś tam pewnie znajdziesz człowieku na Wikipedii.
Potem zachęcam do odpowiedzi ilu w obrębie Gminy Bolków funkcjonuje pracodawców zatrudniających powyżej 250 osób? powyżej 50 osób?jakie jest bezrobocie w Gminie/samym mieście?oraz jaki jest koszt wynajmu pokoju dwuosobowego w Hotelu na Sienkiewicza w 1996 roku a dzisiaj?
Lubię to! 1
Mieszkaniec Bolkowa
Mieszkaniec BolkowaGenardel7924 maja 2019 o 15:41
No nie powiem dałeś czadu zwłaszcza w ostatnim zdaniu. Hotel na Sienkiewicza nie istnieje już kilka lat. Są jedynie kwatery naprzeciwko ,,dawnej,, Silny.
Lubię to! 5
Polska
PolskaGenardel7924 maja 2019 o 21:01
Nie bądź śmieszny :), a co tu masz za turystykę?? Co mają zwiedzać zamek? Rynek? Górę Ryszarda? Człowieku zastanów się lepiej ty... Bo jeśli ktoś chce tu przyjechać i zwiedzać to zrobi to, zajmij się lepiej promowaniem miasta i okolicy a nie tylko umiesz narzekać, a później Będzisz pisał kurde brak obwodnicy i korki.... Włodarze nic nie robią.. A jak jest obwodnica to że omijają miasto
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.