Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Zabawki idealne na Halloween. Zaskocz dzieci w ten upiorny czas. Zabawki dla dzieci. Internetowy sklep z zabawkami
Vision Optyk Jawor
Koparka Jawor - roboty budowlane

Nowe karetki dla legnickiego pogotowia

Do Pogotowia Ratunkowego w Legnicy trafiły 4 nowe ambulanse. Pojazdy trafią do podstacji pogotowia zlokalizowanych w Jaworze, Złotoryi i Chojnowie. Dzięki wsparciu lokalnych samorządów karetki wyposażone są w specjalistyczne tablety.

© Materia??y prasowe / UMWD

"Systematycznie unowocześniamy dolnośląski system ochrony zdrowia. Nowoczesne, dobrze wyposażone karetki to jego bardzo ważny element. Szybkie dotarcie do pacjenta i sprawnie udzielona pomoc często decyduje o jego życiu" – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Wszystkie nowe karetki to ambulanse typu C. Jeden z nich, wraz z wyposażeniem o wartości 476 848 zł sfinansowany został w ramach RPO województwa dolnośląskiego. Pozostałe pojazdy, wraz z wyposażeniem o wartości 1 579 739 zł zakupiono dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia ze środków europejskich.

"Współpraca z legnickim Pogotowiem Ratunkowym jest wzorowa. Pozyskanie nowych ambulansów jest wynikiem zaangażowania zarówno strony rządowej jak i samorządowej. To kolejne karetki, które trafiły do jednostki w ostatnim czasie. Na koniec ubiegłego roku tabor Pogotowia wzmocniła pierwsza na Dolnym Śląsku karetka bariatryczna" – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.