Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Niedziela pod hasłem „Dojedźmy bezpiecznie do celu”

W niedzielę funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzą na drogach powiatu jaworskiego, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości.

© Materiały prasowe

Policyjne statystyki wskazują, iż nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. W ubiegłym roku w powiecie jaworskim niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną powstania aż 181 zdarzeń drogowych.

Podczas akcji prowadzonej przez mundurowych, kontrole będą przeprowadzone przy współpracy z innymi służbami. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Szczególnym nadzorem objęte zostaną główne ciągi komunikacyjne – informuje oficer prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś.

Policjanci oprócz prędkości, z jaką poruszają się kierowcy, będą jutro sprawdzać także ich stan trzeźwości coraz skontrolują wyposażenie samochodu i wymagane dokumenty. Kierowcy, którzy przekroczą prędkość, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy kary za przekroczenie dopuszczalnych prędkości:

  • do 10 km/h - do 50 zł, (0 punktów karnych)
  • o 11 - 20 km/h – od 50 do 100 zł, (2 punkty)
  • o 21 – 30 km/h – od 100 do 200 zł, (4 punkty)
  • o 31 – 40 km/h – od 200 do 300 zł, (6 punktów)
  • o 41 – 50 km/h – od 300 do 400 zł, (8 punktów)
  • o 51 km/h i więcej – od 400 do 500 zł (10 punktów)

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Najczęściej komentowane

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.