Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Najwięcej dobowych zakażeń koronawirusem w powiecie, zmarła kolejna osoba

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 18 osób w powiecie jaworskim – podał w środę Dolnośląski Urząd Wojewódzki. To najwięcej dobowych zakażeń w regionie od początku epidemii. Zmarła też kolejna osoba.

© Materiały prasowe / PAP

Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował w środę o 462 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku, z których 18 odnotowano w powiecie jaworskim.

Do tej pory najwyższy dzienny bilans zakażeń w powiecie jaworskim zanotowano 17 października. Wtedy DUW przekazał raport o kolejnych 15 zdiagnozowanych chorych na Covid-19.

Z kolei Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu poinformowała w środę, że w powiecie jaworskim są 84 aktywne przypadki Covid-19.

Łącznie od 4 marca, czyli początku epidemii w Polsce, zakażenie koronawirusem na terenie powiatu jaworskiego potwierdzono u 138 osób, 51 z nich wyzdrowiało.

We wtorek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworze poinformowała, że w gminie Bolków zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To drugi przypadek śmiertelny w gminie Bolków; w sumie trzeci w powiecie jaworskim.

W raporcie PSSE dodała, że "obowiązkową kwarantanną objęto 296 osób, a nadzorem epidemiologicznym 264 osoby".

Bilans koronawirusa w powiecie jaworskim wg PSSE*:

  • gmina Jawor - 40 osób zakażonych, 23 ozdrowieńców
  • gmina Bolków - 18 osób zakażonych, 9 ozdrowieńców, 2 zgony
  • gmina Męcinka - 7 osób zakażonych, 10 ozdrowieńców
  • gmina Mściwojów - 4 osoby zakażone, 5 ozdrowieńców, 1 zgon
  • gmina Paszowice - 5 osób zakażonych, 1 ozdrowieniec
  • gmina Wądroże Wielkie - 11 osób zakażonych, 3 ozdrowieńców

*Wg danych PSSE w powiecie jaworskim odnotowano 139 przypadków koronawirusa. Natomiast wg WSSE i DUW jest to 138 przypadków.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.