Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Najwięcej dobowych zakażeń koronawirusem w powiecie jaworskim

Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował we wtorek o 917 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku, w tym także m.in. w powiecie jaworskim.

© Materiały prasowe / PAP

Dolnośląski Urząd Wojewódzki napisał, że "mamy 917 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego".

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 21 osób w powiecie jaworskim – podał we wtorek DUW. To najwięcej dobowych zakażeń w regionie od początku epidemii.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu poinformowała, że w powiecie jaworskim jest 136 aktywnych przypadków Covid-19.

Łącznie od 4 marca, czyli początku epidemii w Polsce, zakażenie koronawirusem na terenie powiatu jaworskiego potwierdzono u 198 osób, 59 z nich wyzdrowiało, a 3 zmarły.

Bilans aktywnych przypadków koronawirusa w powiecie jaworskim:

  • Gmina Jawor - 53
  • Gmina Bolków - 30
  • Gmina Paszowice - 10
  • Gmina Wądroże Wielkie - 25
  • Gmina Męcinka - 12
  • Gmina Mściwojów - 6

"Kwarantanną objęto 278 osób, a nadzorem epidemiologicznym 375 osób" - informuje PSSE.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.