Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Nagrody EPA wręczone we Frankfurcie

Europejska Agencja Fotograficzna (EPA) w zeszłym tygodniu we Frankfurcie wręczyła po raz pierwszy nagrody EPA Images Awards.

© Materiały prasowe / PAP / EPA/OLEG PETRASYUK

Uhonorowano pracowników, którzy wnieśli znaczący wkład w działalność agencji w ciągu ostatniego roku. Polska Agencja Prasowa jest udziałowcem i wyłącznym dystrybutorem EPA w Polsce.

Nagrody EPA Images zostały przyznane w kilku kategoriach. Za każdym razem starano się wyróżnić osoby lub dzieła, które wniosły znaczący wkład w działalność agencji.

1. Nagrodę „Achiever of the Year” otrzymał fotoreporter Mohammed Saber z Gazy. Członkowie jury podkreślali, że „Saber przekroczył obowiązki fotoreportera, ryzykując życie w najbardziej niebezpiecznych okolicznościach, aby stworzyć wybitne i poruszające obrazy, które pozostaną świadectwem brutalnego konfliktu trwającego od ponad ośmiu miesięcy”. Fotoreporter nie był obecny na ceremonii wręczenia nagród, ponieważ z powodu trwającej wojny nie może opuścić Gazy.

2. Nagrodą Legacy Award uhonorowano Marlies Iske - księgową, która niedawno odeszła na emeryturę.

3. Nagrodę Values@Work przyznano Magdalenie Skorwider, która zajmuje się w EPA rozliczeniami.

4. Laureatem nagrody Image of the Year Award został ukraiński fotoreporter Oleg Petrasiuk. Nagrodzone zdjęcie, nad wyborem którego głosował cały zespół EPA, było zrobione przez Petrasiuka 15 lipca 2023 r. w pobliżu Charkowa na północnym wschodzie Ukrainy. Przedstawia uciekającą przed wojną rodzinę. Fotoreporter nie mógł być obecny we Frankfurcie, ponieważ walczy w ukraińskiej armii.

5. Nagrody Top Contributor Awards wyróżniły wyjątkowy wkład fotoreporterów EPA zarówno pod względem jakości, jak i ilości. Pierwszą nagrodę otrzymał Adam Vaughan (Liverpool, Wielka Brytania), drugą Caroline Brehman (Los Angeles, USA), zaś trzecią nagrodę - Ali Haider (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Europejska Agencja Fotograficzna - EPA - została utworzona w 1985 r. jako zrzeszenie kilku agencji zachodnioeuropejskich. Przemiany polityczne na przełomie lat 80. i 90. XX wieku otworzyły agencję na rynki zza żelaznej kutyny. Polska Agencja Prasowa dołączyła do EPA w 2001 roku, stając się jej udziałowcem i jednym z głównych kontrybutorów. W 2003 r. EPA rozszerzyła swoja działalność z rynku europejskiego na cały świat. Obecnie na poczet Agencji pracuje blisko pół tysiąca fotografów. Polska Agencja Prasowa jest wyłącznym dystrybutorem EPA w Polsce.

Źródło informacji: PAP

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.