Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Nagłe zatrzymanie krążenia. Przyjechała straż, bo nie było wolnych karetek

Strażacy coraz częściej przejmują zadania karetek pogotowia. Ciężkimi wozami jeżdżą już nie tylko do wypadków czy pożarów, ale także - jak w środę w Jaworze - do zatrzymania krążenia. Niestety w tym przypadku osoba zmarła.

© Materiały prasowe / PAP

Strażacy są przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy, część z nich ma też podwójne uprawnienia - są jednocześnie ratownikami medycznymi. Dyspozytor kieruje strażaków do potrzebujących wówczas, gdy nie ma do dyspozycji wolnych karetek. Takie sytuacje nazywane są izolowanymi zdarzeniami medycznymi. Są to inne sytuacje, niż te, w których strażacy asystują ratownikom, np. gdy trzeba wyważyć drzwi lub wejść przez okno do mieszkania.

W środę jaworscy strażacy zostali wysłani m.in. na ulicę Stalową, gdzie doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Jak podaje strona Jawor 998 na Facebooku "z powodu braku dostępnej karetki w powiecie jaworskim na miejsce skierowano trzy zastępy z JRG Jawor. Niestety mimo wysiłków strażaków osoby nie udało się uratować".

Nie był to jedyny taki przypadek tego dnia. "W godzinach porannych wpłynęło zgłoszenie odnośnie nagłego zatrzymania krążenia w miejscowości Mysłów" - informuje Jawor 998. Na miejsce skierowano strażaków z JRG Jawor oraz OSP Mysłów. "Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy rozpoczęli działania ratunkowe mające na celu przywrócenie krążenia kobiecie; w późniejszym czasie do walczących o życie poszkodowanej strażaków dojechał zespół ratownictwa medycznego z Jeleniej Góry" - czytamy w komunikacie.

Kobieta została przewieziona do szpitala. Niestety nie udało się jej uratować.

W środę jaworscy strażacy otrzymali jeszcze zgłoszenia o pożarze budynku mieszkalnego w Kondratowie, gdzie nieszczelny był przewód kominowy; o  zadymieniu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Mickiewicza w Jaworze oraz o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu ulic Słowackiego-Kuziennicza.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.