Logo Bolkow24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych

Lampy robocze LED do ciągnika - dlaczego i jakie wybrać?

Każdy rolnik doskonale wie, jak ważne jest bezpieczeństwo w trakcie pracy, zwłaszcza po zmroku lub nocą. Ciągnik powinien być wyposażony w wysokiej jakości lampy robocze. Zwiększają one nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort pracy.

© Materia??y prasowe / Whitepress

Emitowane przez lampy robocze światło musi spełniać dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, powinno być odpowiednio mocne. Po drugie, musi być przyjazne dla ludzkiego oka. Nie mniej istotna jest ich żywotność oraz zapotrzebowanie na energię elektryczną. Obecnie tradycyjne halogeny coraz częściej wypierane są przez lampy robocze LED. Dlaczego warto je wybrać? Kilka wskazówek w dalszej części naszego artykułu.

Jakie zadania spełniają lampy robocze w ciągniku?

Każdy ciągnik wyposażony jest w światła drogowe. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne poruszanie się po drogach. Jeśli jednak chcesz zadbać o większe bezpieczeństwo podczas prac polowych, wówczas konieczny jest montaż lamp roboczych, które zapewnią optymalną widoczność. Prace w polu wykonywane są w różnych warunkach, często podczas niesprzyjającej pogody. Niektóre czynności muszą być kontynuowane również po zmroku, a nawet późną nocą. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich lamp roboczych.

Jakie zatem warunki musi spełniać tego typu oświetlenie? Przede wszystkim lampy powinny być szczelne, tak aby do wnętrza nie przedostawała się wilgoć. Po drugie, istotna jest odporność na uszkodzenia mechaniczne. I co równie ważne, lampy muszą gwarantować odpowiednio jasny strumień światła oraz cechować się ekonomicznym poborem prądu. Wszystkie te warunki spełniają dobrej jakości lampy robocze LED.

Dlaczego lampy LED to dobry wybór?

Jak już zostało wspomniane, współcześnie lampy halogenowe przechodzą powoli do przeszłości. Ich miejsce zajmuje oświetlenie ledowe. W przeciwieństwie do halogenów, lampy LED cechuje znacznie dłuższa żywotność, lepsza wydajność oraz mniejszy pobór energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędności finansowe. Nie są to jednak jedyne zalety lamp ledowych. Wspomnieć należy również o tym, że gwarantują one bardzo jasny strumień światła, który dodatkowo jest przyjazny dla oczu. Osiągają przy tym optymalną jasność od razu po włączeniu. Oznacza to brak konieczności oczekiwania na rozgrzanie się lamp, jak miało to miejsce w przypadku halogenów.

Jak wybrać lampy ledowe do ciągnika?

Jak można się domyślić, na rynku dostępne są różne modele lamp roboczych LED. Producenci oferują lampy okrągłe, prostokątne czy kwadratowe. Dzięki temu można je dobrać adekwatnie do specyfiki posiadanego ciągnika. Ledowe lampy robocze różnią się także swoją mocą. To z kolei pozwala na wybór oświetlenia spełniającego określone potrzeby użytkownika. Decydując się na konkretny model lampy, warto postawić na produkt sprawdzonego producenta. Najlepiej dokonać zamówienia w renomowanym sklepie, który specjalizuje się w sprzedaży części i akcesoriów do maszyn rolniczych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrana lampa najlepiej sprawdzi się w twoim gospodarstwie rolnym.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.