Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

KPP Jawor: od 30 października do 1 listopada 42 mandaty za brak ochrony nosa i ust

W ciągu trzech dni policjanci nałożyli mandaty na 42 osoby, a w 12 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu za niezakrywanie nosa i ust - poinformowała w poniedziałek rzecznik KPP w Jaworze asp.szt. Ewa Kluczyńska.

© KPP Jawor

Policjantka wskazała, że "nie wszyscy jednak stosują się do obostrzeń". Od piątku 30 października do niedzieli 1 listopada policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie "wylegitymowali łącznie 90 osób, które nie stosowały się do nakazu zakrywania ust i nosa; 42 osoby ukarano mandatami karnymi, a na 12 sprawców wykroczeń skierowano wnioski o ukaranie do sądu" - zaznacza rzecznik prasowy.

Funkcjonariusze skontrolowali również 32 pojazdy, w tym samochody osobowe, busy oraz szynobusy. "W tym przypadku mundurowi nie ujawnili wykroczeń związanych z Covid-19" - dodaje policjantka.

Jaworska Policja apeluje do mieszkańców Jawora i powiatu jaworskiego o "rozsądek i odpowiedzialność". "Unikajmy gromadzenia się i przebywania w miejscach, gdzie narażamy się na zakażenie" - czytamy w komunikacie policji.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.