Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Koronawirus w powiecie jaworskim na dzień przed nowym rokiem szkolnym

Wszystko wskazuje, że rozpoczynający się rok szkolny 2020/2021, podobnie jak poprzedni, też będzie wyjątkowy, bo koronawirus nadal jest z nami. Niemniej w powiecie jaworskim od 1 września 2020 wróci nauczanie stacjonarne w szkołach.

© Materiały prasowe / PAP

Według aktualnych danych podanych przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w powiecie jaworskim odnotowano 26 przypadków zakażenia koronawirusem. O ostatniej osobie, u której zdiagnozowano COVID-19, poinformowano w sobotę (29 sierpnia).

W powiecie jaworskim od 1 września 2020 wróci nauczanie stacjonarne w szkołach.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział PAP, że przygotowane są przepisy, które "wyraźnie mówią, że większość szkół w Polsce wróci do stacjonarnych zajęć, a tam gdzie będzie zwiększone zagrożenie epidemiczne, gdzie może być zagrożone zdrowie uczniów, nauczycieli i ich rodzin, tam będzie można przejść na kształcenie na odległość bądź na system mieszany".

Decyzja taka będzie należała zarówno do dyrektora, jak i do organu prowadzącego, a przede wszystkim do powiatowego inspektora sanitarnego.

Główny inspektor sanitarny wypracował już pewien schemat działania dla powiatowych inspektorów sanitarnych w przypadku pojawienia się zachorowań na terenie powiatu czy szkoły – zaznaczył Piontkowski.

W powiecie jaworskim zdiagnozowano do tej pory 26 przypadków zakażeń COVID-19. Wyzdrowiało 21 osób, a 2 zmarły.

W poniedziałek poinformowano o 10 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 4059.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.