Logo Bolkow24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych

Klienci cenią sobie zakupy online za wygodę i oszczędność czasu

Klienci cenią sobie zakupy online za wygodę i oszczędność czasu, a jako największą wadę kupowania w sieci wskazują brak możliwości obejrzenia produktu na żywo - wynika z publikowanego w środę badania.

Sklep internetowy allatonce.pl © Materia??y prasowe

Co piąty respondent przynajmniej raz w życiu finansował zakup online za pomocą produktów bankowych.

Według badania Santander Consumer Bank zakupy online chwalimy przede wszystkim za możliwość kupienia rzeczy w dogodnym momencie bez wychodzenia z domu (31,7 proc.). Ten aspekt okazał się szczególnie ważny dla emerytów po 70-tce (38,9 proc. wskazań), co w obecnej sytuacji epidemiologicznej może mieć związek z ich zwiększoną podatnością na zakażenie koronawirusem - napisano w podsumowaniu badania. Częściej kupowanie w sieci jako wygodne rozwiązanie wskazują też kobiety (35,2 proc. w porównaniu do 28,1 proc. mężczyzn).


Reklama
Zakupy przez internet: https://allatonce.pl/


Wśród korzyści kupowania w internecie na drugim miejscu respondenci wymienili oszczędność czasu (23,7 proc.). Miała ona duże znaczenie dla większości grup wiekowych, z wyjątkiem osób w wieku emerytalnym (11,2 proc. wskazań wśród 70-latków). Swój czas cenią sobie też mieszkańcy miast powyżej 250 tys. mieszkańców jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, gdzie dotarcie z punktu do punktu trwa dłużej w porównaniu do mniejszych miejscowości (30,9 proc.). Inne zalety kupowania w sieci to - zdaniem respondentów - łatwa możliwość porównania produktów oraz ich cen (16,2 proc.), duży wybór towarów (15,1 proc.) i szybka dostawa (7,7 proc.).

Jako największą wadę zakupów online respondenci wymienili brak możliwości obejrzenia produktu na żywo. Na tę niedogodność zwróciła uwagę ponad połowa z nich. Niewielki odsetek ankietowanych (ok. 8 proc.) obawia się, że nie otrzyma zamówionej przesyłki lub że może mieć trudności z ewentualnym zwrotem towaru (ok. 7 proc.).

Co piąty respondent (17,9 proc.) przynajmniej raz w życiu finansował zakup online za pomocą produktów bankowych. W tej grupie najwięcej było osób po 40-stym i 50-tym roku życia (kolejno 20,3 i 23,3 proc. wskazań). Po finansowanie zewnętrzne częściej sięgali mężczyźni (choć raz zrobiło to 23 proc. z nich w porównaniu do 12,9 proc. kobiet). Połowa badanych, która ma za sobą takie doświadczenie, skorzystała z kredytu ratalnego (50,7 proc.), a co czwarty z karty kredytowej (28,1 proc.). Ok. 12 proc. respondentów sięgnęło po limit kredytowy.

Badanie w formie ankiety telefonicznej zrealizował Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) we wrześniu 2021 r. Wzięło w nim udział 1002 dorosłych Polaków. (PAP)

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.