Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kacper Skibiak medalistą Mistrzostw Polski

Mieszkający nieopodal Bolkowa, w Starych Rochowicach, zawodnik KS SMS Szklarska Poręba Kacper Skibiak, zdobył tytuł wicemistrza Polski na 5000 m w kategorii U-20.

© Materiały prasowe

Zawody odbyły się w Szczecinku na bieżni Lekkoatletycznej. Srebrny medal Mistrzostw Polski to pierwszy krążek zdobyty przez Kacpra na tak prestiżowych zawodach.

Jego sukces jest dla nas bardzo cenny, ponieważ swoje pierwsze biegowe kroki Kacper stawiał nie gdzie indziej, jak w Uczniowskim Klubie Sportowym „Piast” Bolków. Tutaj trafił jako czternastoletni uczeń Gimnazjum w Bolkowie, gdzie uczęszczał do klasy sportowej. W trakcie nauki w gimnazjum Kacper rozpoczął systematyczny trening lekkoatletyczny, a jego praca przynosiła wyniki w postaci wielu medali Mistrzostw Dolnego Śląska rozgrywanych zarówno na hali, otwartym stadionie, jak i w biegach przełajowych.

Jako zawodnik „Piasta” był reprezentantem Dolnego Śląska na Mistrzostwach Polski Młodzików, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Przełajowych. Ze wszystkich tych zawodów przywoził punktowane miejsca. Naturalną koleją sportowej drogi Kacpra była nauka w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, gdzie kontynuuje trening pod okiem rekordzisty Polski w biegu na dystansie 1500 m, Piotra Rostkowskiego.

Wydaje się, że zdobycie medalu mistrzowskiej imprezy przez Kacpra było tylko kwestią czasu. W marcu bieżącego roku zawodnik ze Starych Rochowic otarł się o podium Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w kategorii U-20. W zawodach tych po zaciętej rywalizacji zajął czwarte miejsce.

Przywieziony ze Szczecinka sukces Kacpra otworzył mu drogę do startów w najbardziej prestiżowych, rozgrywanych w kraju, mityngach lekkoatletycznych. W najbliższym czasie będziemy mogli go dopingować już 16 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas Międzynarodowego Memoriał Janusza Kusocińskiego. W mityngu tym Kacper uzyskał prawo startu w młodzieżowym biegu na 3000 m. Będziemy trzymać kciuki za naszego wychowanka.

Tomasz Wójciak

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.