Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Internauci wybrali. Znamy zwycięzcę w konkursie Drzewo Roku 2024

Plebiscyt na Drzewo Roku 2024 dobiegł końca, a zwycięzcą został Buk Serce Wzgórz Dalkowskich z Dalkowa na Dolnym Śląsku, zdobywając ponad 10,5 tysiąca głosów.

© Materiały prasowe

Organizowany przez ekologiczne stowarzyszenie Klub Gaja, konkurs na Drzewo Roku przyciągnął spore zainteresowanie. W tegorocznej edycji strona internetowa konkursu zanotowała ponad 320 tysięcy odsłon, a internauci oddali 43,2 tysiąca ważnych głosów.

Zwycięzcą został 300-letni buk purpurowy, który rośnie w zabytkowym parku przy XVI-wiecznym pałacu w Dalkowie. Według legendy, drzewo spełnia marzenia; wystarczy wrzucić bukową łupinkę z własnym życzeniem do jego dziupli.

To właśnie buk będzie reprezentować Polskę w konkursie na Europejskie Drzewo Roku, który odbędzie się w lutym 2025 roku.

Na drugim miejscu uplasował się Platan Miłości z Targoszyna, zdobywając 10,1 tysiąca głosów, a trzecie miejsce zajął warszawski dąb Robert z wynikiem 6,1 tysiąca głosów.

Lista laureatów

Statuetka Drzewa Roku 2024 trafi w ręce przedstawicieli Fundacji na rzecz Rodziny i Rewitalizacji Polskiej Wsi, którzy zgłosili Serce Wzgórz Dalkowskich do konkursu. Wszyscy finaliści biorący udział w głosowaniu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród odbędzie się 10 października 2024 roku w podczas obchodów Święta Drzewa w Warszawie.

Kolejna edycja konkursu Klubu Gaja o tytuł Drzewa Roku zakończona. Bardzo zacięta rywalizacja towarzyszyła finalistom do ostatniej chwili. Zawsze podkreślałem, że w szczególności jestem poruszony mobilizacją społeczności skupionych wokół swoich ulubionych drzew. To ludzie budują opowieść, która łączy różne środowiska i tworzy nową jakość skupioną na współpracy. Drzewa stają się symbolami dla całych regionów. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i przypominam o starcie w zmaganiach o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2025 ” –    powiedział Jacek Bożek, założyciel i prezes Klubu Gaja.

Konkurs na Drzewo Roku organizowany jest od 14. lat.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.