Logo Bolkow24h.pl
Reklama

IMGW ostrzega o silnych burzach w regionie

IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia, przed burzami dla niemal całego Dolnego Śląska. Po godz. 16.00 zapowiadane są też deszcze i silny wiatr. Miejscami może spaść grad. Piątek ma być też wyjątkowo upalny.

© Materiały prasowe / PAP / Stanisław Rozpędzik

Ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia, wydano w piątek o świcie. Obowiązuje od godz. 16.00 do godz. 8.00 w sobotę na niemal całym Dolnym Śląsku.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm" – przekazano w komunikacie.

Spokojniej będzie w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, bolesławieckim, polkowickim i głogowskim. Tam obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.

W całym województwie prognozowane są upały. Temperatura sięgnie nawet 32 st. C. (PAP)

Michał Torz

mt/ joz/

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.