Logo Bolkow24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

(FOTO) Kaczawski Jarmark powrócił

Po dwóch latach przerwy wrócił do Paszowic Kaczawski Jarmark Wielkanocny. Na zaproszenie wójta Sebastiana Oszczędy odpowiedzieli wystawcy zarówno z gminy Paszowice, jak i innych gmin Partnerstwa Kaczawskiego.

© Materiały prasowe / UG Paszowice

W świetlicy w Paszowicach było jak zwykle tłoczno, gwarnie, kolorowo, a przede wszystkim… smacznie. Żur i chrzanowa, szynki i kiełbasy, jajka na wiele sposobów oraz rozmaite baby, babeczki, mazurki, torty i inne smakowitości królowały na stołach kół gospodyń wiejskich. Wśród nich pojawiły się pielmieni, wareniki i wypieki przygotowane przez Panie z Ukrainy, które goszczą w gminie Paszowice i Krotoszyce. Do tego barwne stoiska rękodzielników, na których można było podziwiać nie tylko szydełkowe serwety i jaja zdobione modną techniką decoupage, ale również „łapacze snów”, wianki z bukszpanu, a nawet „kaczawskie skrzaty”.


Reklama
Zobacz dekoracje nie tylko na Wielkanoc oraz wspaniałe dodatki ogrodowe teraz w wyjatkowych cenach na Allatonce.


Publiczność bawiły zespoły ludowe „Pogórzanie”, „Nowowianki”, „Cichowodzianie” i „Kukułeczki” oraz chór „Albertówka” z Jaworskiego Ośrodka Kultury.

Mistrzynie wypieków mogły się sprawdzić w konkursie na Baby i inne ciasta wielkanocne. Komisja pod przewodnictwem Beaty Rokosz, Przewodniczącej Rady Gminy Paszowice przyznała pierwsze miejsce Justynie Wieczorek z KGW „Javara” za „paschę wielkanocną”. Miejsce drugie ex aequo przyznano KGW Wiadrów  za „babkę serową” i KGW Kłonice za „tort wielkanocny latte”. Trzecie miejsca równorzędnie  otrzymały KGW Pogwizdów za „mazurek z marcepanem” i Patrycja Kubiak za „mazurek z żurawiną”. Wyróżnienia przyznano KGW Javara za „tort wielkanocny” i KGW Nowowianki za „babkę cynamonową”. Nagrody w konkursie ufundowała Dolnośląska Izba Rolnicza.

Dla najmłodszych gości przygotowano animacje plastyczne, podczas których mogli własnoręcznie zrobić pisankę, zajączka z plastikowej łyżeczki, a nawet koszyczek z filcu.

Scenę zdobiła okazała palma wykonana przez podopiecznych Ośrodka Wsparcia w Jaworze oraz kwiaty z miejscowego ogrodnictwa pp. Wałachów w drewnianych skrzyneczkach ze stolarni pp. Zarzyckich w Kwietnikach.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.