Logo Bolkow24h.pl
Reklama

(FOTO) Burmistrz rozmawiał z mieszkańcami

5 grudnia 2018 r. burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab zorganizował spotkanie z mieszkańcami Bolkowa dotyczące organizacji ruchu drogowego podczas rewitalizacji płyty rynku.

© bolkow24h.pl

Spotkanie odbyło się w sali Gminno-Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie, a uczestniczyli w nim: mieszkańcy gminy Bolków oraz burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab, zastępca burmistrza Krzysztof Andrzejewski, kierownik budowy Sylwester Słabaszewski i kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Bolkowie Radosław Łukasiński.

Mieszkańcy mieli dużo pytań związanych nie tylko z ruchem drogowym, ale także i z przenoszeniem pomnika z rynku na cmentarz, z wycinką drzew, które rosły na klombach oraz na temat dostaw towarów do sklepów znajdujących się w rynku. W szczególności najwięcej pytań o pomnik „Bohaterom poległym za wolność narodów” mieli członkowie SLD.

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

lwow
lwow22 grudnia 2018 o 12:59
Dzisiaj dowiedziałem się że w związki z remontem Rynku jest grupa ludzi chcących przenieść bryłę pomnika armii czerwonej na cmentarz komunalny.... Pytam Was , co ten pomnik reprezentuje : bohaterów wyzwalających Bolków ? iak wam nie wstyd czcić tych którzy po wkroczeniu[ bo nie po zdobyciu] do Bolkowa przystąpili do grabieży wszystkiego co przedstawiało wartość, w tym : maszyn z fabryki silników samolotowych - póżniejsza Silena-, sprzętu rolniczego i zwierząt, sprzętów i wyposażenia zamków-pałaców niemieckich , zresztą trudno pisać co zabrano a co zostawiono, bo niejednokrotnie zostawiono ruiny, po zrabowaniu wszystkiego. To chcecie upamiętniać na ziemi poświęconej ? Tego chcą bolkowianie ? Pamiętajcie : zmiana napisów nie oznacza zmiany pamięci...
Lubię to! 0
Bolkowianin
Bolkowianin10 grudnia 2018 o 07:56
Niech ktoś przypomni komu tem pomnik postawiono?
Lubię to! 0
lwow
lwowBolkowianin20 grudnia 2018 o 16:43
" Niech ktoś przypomni komu tem pomnik postawiono?"... Pół wieku temu, kiedy tu przyjechałem na tym pomniku w języku rosyjskim był napis ;" Wiecznaja sława gierojom kasnyj armii"- [ wieczna chwała bohaterskiej armii czerwonej] . Był też gwiazda na szczycie. Chyba już dwukrotnie zmieniano napisy, zrzucono gwiazdę, chociaż mam wrażenie że i ta gwiazda i ten stary napis tkwi jeszcze we wdzięcznej pamięci części mieszkańców.
Lubię to! 0
lwow
lwowBolkowianin20 grudnia 2018 o 16:52
Dodam tylko że z moich informacji uzyskanych od ludzi którzy w 45 roku byli w Bolkowie , jedynym żołnierzem " bohatersko poległym" w tamtym czasie w Bolkowie był czerwonoarmista rozstrzelany przez swojego dowódcę za gwałt popełniony na Niemce z filii obozu Gross Rosen znajdującym się w Wolbromku - za dawnym PGR i POM. Są tam jeszcze fundamenty baraków tego obozu.
Lubię to! 0
Czarny
Czarny7 grudnia 2018 o 08:59
Zakazać czerwonym mówić! Zdrajcy narodu. Nie zapominamy, nie będzie drugiego rozdania!
 
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.