Logo Bolkow24h.pl
Reklama

Elżbieta Hampel: Nikt nie rozlicza z pracy obecnych radnych

Prezentujemy wywiad z Elżbietą Hampel, kandydatką do Rady Powiatu w Jaworze z KWW Aktywny Powiat.

© Materiały prasowe

Elżbieta Hampel:

Mam 29 lat, pochodzę z Sadów Dolnych, obecnie mieszkam i prowadzę firmę wraz z mężem w Bolkowie, Jaworze i Legnicy. Ukończyłam Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Agrobiznesu w Bolkowie oraz zdobyłam tytuł inż. Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Zaraz po maturze rozpoczęłam pracę w rodzinnej firmie, w której pod opieką taty mogłam nabyć wiele doświadczeń na wielu płaszczyznach. Obecnie jestem mamą trójki dzieci i multiagentem ubezpieczeniowym. Dodatkowo realizuję się jako kierownik sprzedaży w jednej z sieci komórkowych. Jestem nauczona pracy zespołowej, zarządzania grupą i realizacji założonych celów. Nie wyobrażam sobie dnia bezczynności. Codzienny kontakt z klientami zmusza mnie do przemyśleń, co do jakości życia w naszym powiecie.

Co skłoniło Panią do startu w wyborach? 

Przede wszystkim chęć współpracy z ludźmi. Chciałabym poświęcić swój czas, aby rozwiązywać problemy ludzi młodych. Uważam, że ta grupa ludzi jest pomijana i lekceważona we współczesnych czasach. Młody często oznacza niedoświadczony i niedojrzały. Myślę, że to właśnie w nas siła, bo pracujemy, prowadzimy firmy, wychowujemy dzieci i na co dzień zderzamy z barierami wynikającymi ze złych i nieprzemyślanych decyzji. 

Czym chciałaby Pani zajmować się w Radzie Powiatu? 

Pojawiła się szansa by to zmienić, dlatego zdecydowałam się przystąpić do KWW Aktywny Powiat.

Moimi klientami są często ludzie młodzi, którzy borykają się z trudnościami prowadzenia działalności w naszym regionie. My także zderzamy się z decyzjami, które powstają na szczeblach zarządzania i dyskryminują nas, jako lokalnych usługodawców.

Jakie ma Pani pomysły do zrealizowania w Radzie Powiatu?

Popieram wspomaganie rozwoju lokalnych firm. Chciałabym, by powstał program promujący lokalnych producentów i przedsiębiorców. Ważne, by powiat stał się przystępny dla ludzi młodych. Można to realizować na wiele sposobów. Przy nawiązaniu dobrej współpracy z władzami gminy Bolków chciałabym otworzyć dialog na temat poprawy jakości wody i sieci wodociągowej w moim regionie. Trzeba ten problem jak najszybciej rozwiązać. Jest to dla mnie nie do pomyślenia, by w XXI wieku były domy bez wody zdatnej do picia. Istotne jest także doposażenie i wspieranie szkół średnich tak, aby młodzież nie musiała emigrować do innych dużych miast w pogoni za lepszym wykształceniem lub za bardziej urozmaiconymi kierunkami zawodowymi. W naszym regionie jest wciąż za mało specjalistów i trzeba się skupić na tym, by młodzież wykształcić i zachęcić do pozostania w naszych stronach. Nie ma co się oszukiwać, wielu zdolnych młodych ludzi zdobyło wykształcenie i wyjechało do większych miast za lepszym życiem lub, co gorsza, opuściło granice naszego kraju. Chcę, aby młody, niedoświadczony czuł się tutaj, jak u siebie w domu. To właśnie młodzi są podstawą wszelkiego rozwoju.

Jakie dostrzega Pani bolączki powiatu/bolączki w funkcjonowaniu starostwa?

Wielu osobom budynek powiatu kojarzy się tylko z odebraniem prawa jazdy i rejestracją auta. Sam organ Rady Powiatu jest dla wielu terra ignota, czyli terenem nieznanym, dlatego nikt nie rozlicza z pracy obecnych radnych z mijającej kadencji. 

Czyli obserwuje Pani ruchy w radzie powiatu swoich lokalnych radnych?

Ogólnie rzecz ujmując temat pracy radnego jest odległy wielu mieszkańcom naszej gminy. Wielu zapytało mnie, a co to jest? A kto tam teraz jest? Czym się będziesz zajmować? No więc właśnie musiałam zgłębić temat, dlaczego ludziom jest tak obcy ten temat i zaczęłam ich uświadamiać, jak ważne jest to, by wybrana osoba była blisko nich, była otwarta na kontakt z nimi, ich pomysłami i bolączkami. 

Jakieś podsumowanie obecnej kadencji? Wnioski?

Chciałabym, aby mijająca kadencja była ostatnią kadencją, w której radni z gminy Bolków ściśle nie współpracują ze sobą. Jako kandydatka na radną powiatu stawiam sobie pytanie, co mogę zrobić dla swoich wyborców i jak wykorzystać swoje możliwości, by być efektywną i jednocześnie dostępną dla naszych mieszkańców.

Ma Pani trójkę małych dzieci. Jest Pani doradcą biznesowym i prowadzi firmę wraz z mężem. Kiedy Pani znajdzie czas na to wszystko i co może Pani jeszcze zaoferować mieszkańcom?

Wbrew pozorom jestem bardzo zorganizowaną osobą. Wraz z mężem dzielimy się opieką nad dziećmi. Mam duże wsparcie w mężu, który poparł moją kandydaturę. Tak naprawdę nic prócz ciężkiej pracy i zaangażowania nie mogę Wam zaoferować. Na co dzień jestem bardzo zapracowana, co nie znaczy, że nie znajdę jeszcze czasu dla mojego regionu i mieszkańców.

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Wiesiek
Wiesiek16 października 2018 o 19:18
Sady murem za Hampelową!
Lubię to! 2
Wojtek
Wojtek12 października 2018 o 00:35
Brawo Ela! Trzymamy kciuki!
Lubię to! 8
Basia
Basia11 października 2018 o 12:20
Jak Elka tam nie zrobi porządku to ja już nie wiem kto inny mógłby...
Lubię to! 8
Łukasz
Łukasz10 października 2018 o 14:46
Elke znam od dziecka zawsze przejawiała instynkty przywódcze. Przebojowa i uczynna. Życzę Ci powodzenia!
Lubię to! 9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.