Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eleganckie meble tapicerowane
Najlepsze baseny ogrodowe, materace i akcesoria

EKG: powstanie centrum Katowice Erasmus+ InnHUB

W Katowicach powstanie międzynarodowego centrum innowacji programu Erasmus+ InnHUB - przewiduje porozumienie podpisane podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

© Materia??y prasowe / PAP / Bartosz Stawiarz

Projekt InnHUB będzie wspierać nowoczesne kształcenie młodzieży i jej rozwój zawodowy w firmach oraz na uczelniach wyższych.

Materiał wideo: https://www.youtube.com/watch?v=0s8hQ9O4X10

Centrum Katowice Erasmus+ InnHUB będzie pierwszym w regionie tego typu miejscem spotkań informacyjnych oraz wykładów prezentujących dobre praktyki związane z innowacjami oraz nowymi technologiami, które są wykorzystywane w różnych branżach przemysłu i nauki. Projekt stworzyły Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.

Erasmus+ InnHUB będzie brać udział w wydarzeniach edukacyjnych organizowanych na terenie województwa śląskiego. Pozwoli to podnieść poziom innowacyjności projektów realizowanych w ramach międzynarodowego programu Erasmus+, programu Unii Europejskiej wspierającego międzynarodową wymianę edukacyjną oraz realizację projektów w dziedzinie edukacji, szkoleń i sportu.

Działalność nowo otwartego centrum będzie ukierunkowana na promocję korzystania z programu, w celu realizacji innowacyjnych projektów łączących instytucje z województwa śląskiego z partnerami zagranicznymi – tłumaczył dr Paweł Poszytek, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, oraz sygnatariusz porozumienia. - Szczególnie ważny jest fakt, że ze środków programu Erasmus+ mogą korzystać nie tylko szkoły, uczelnie, ośrodki kształcenia zawodowego, ale także organizacje trzeciego sektora oraz firmy. Budżet, jaki Komisja Europejska przeznaczyła na lata 2021-2027 to ponad 28 mld euro” – dodał.

Głównym organizatorem centrum innowacji Erasmus+ InnHUB będzie Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, której prezes, dr Janusz Michałek, przy podpisaniu porozumienia powiedział, że dzięki tej inicjatywie będzie można realizować ideę złotego trójkąta związanego ze współpracą biznesu, nauki i samorządu.

Jesteśmy przekonani, że bliska współpraca innowacyjnych firm ze szkolnictwem, to najlepsza droga do sukcesu zarówno dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, jak i działających na terenie Śląska przedsiębiorstw, które już teraz zmagają się z niedoborem specjalistów” – podkreślił dr Janusz Michałek.

Sygnatariusze porozumienia wskazywali, że jednym z kluczowych zadań operacyjnych centrum będzie wykorzystanie potencjału, dotyczącego współpracy śląskich uczelni, szkół i ośrodków kształcenia zawodowego, z przedsiębiorstwami działającymi na terenie tego najbardziej uprzemysłowionego w Polsce regionu.

Marcin Krupa, prezydent Katowic oraz gość honorowy wydarzenia, dziękował za stworzenie projektu Erasmus+ InnHub. „Cieszą nas bardzo nowe pomysły związane z tą inicjatywą oraz nowe środki, które dzięki temu projektowi zasilą Katowice i cały region”– dodał.

Także Politechnika Śląska będzie aktywnie działać w ramach projektu Erasmus+ InnHub.

Politechnika Śląska we współpracy ze Specjalną Strefą Ekonomiczną będzie wspierać działania realizowane w ramach Inicjatywy Eramus+ InnHub, bo wierzymy, że ten projekt pozwoli stworzyć nowe centra rozwoju i będzie służył rozwojowi gospodarki” – tłumaczył prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej oraz gość honorowy wydarzenia.

Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii i również gość honorowy wydarzenia podkreślił na koniec, że tworzenie projektów, które dają możliwość współdziałania jest bardzo ważne. „Trzeba podejmować takie inicjatywy, bo owoce takiej współpracy będą widoczne zarówno w krótko, jak i długofalowej perspektywie”.

Centrum Katowice Erasmus+ InnHUB będzie mieścić się w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Wojewódzkiej 42 w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-biznesowych w Polsce. W dniach 25 – 27 kwietnia, podczas 150 sesji z udziałem tysiąca prelegentów, poruszane są najbardziej aktualne tematy istotne dla rozwoju gospodarki kraju, regionu i całego kontynentu.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.