Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

DUW: dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie jaworskim

Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował w poniedziałek o 28 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, przypadkach zakażenie koronawirusem na Dolnym Śląsku, w tym 2 w powiecie jaworskim.

© Materiały prasowe / PAP

DUW poinformował, że "nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: oleśnickiego, jaworskiego, oławskiego, złotoryjskiego, wałbrzyskiego, lubińskiego, dzierżoniowskiego, wrocławskiego, lubańskiego, trzebnickiego, ząbkowickiego i milickiego".

Łącznie od 4 marca, czyli początku epidemii w Polsce, zakażenie na terenie powiatu jaworskiego potwierdzono u 53 osób. Zmarło 2 zakażonych, wyzdrowiało 26.

Bilans koronawirusa w powiecie jaworskim (aktualnie zakażeni)

  • Jawor - 17 przypadków
  • Męcinka - 7 przypadków
  • Paszowice - 1 przypadek

W ubiegłym tygodniu o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie jaworskim DUW informował aż pięciokrotnie - od wtorku do soboty.

Od czwartku powiat jaworski objęty jest alertem Ministerstwa Zdrowia, co oznacza, że może trafić do strefy żółtej lub czerwonej.

28.09.2020 r. godz. 11:30 ℹ️ Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. ➡️ Nowo zdiagnozowane...

Opublikowany przez Jarosława Obremskiego - Wojewodę Dolnośląskiego Poniedziałek, 28 września 2020

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.