Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Vision Optyk Jawor
allatonce.pl - sklep internetowy

Bolków, Męcinka i Wądroże Wielkie z rządowym dofinansowaniem inwestycji wodno-kanalizacyjnych

Łącznie ponad 4 mln zł rządowego dofinansowania otrzymały gminy Bolków, Męcinka i Wądroże Wielkie z przeznaczeniem na gminne inwestycje wodno-kanalizacyjne.

© Materia??y prasowe

Rząd przeznaczył dodatkowe 4 mld zł dla samorządów na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Środki zostaną przekazane jeszcze w tym roku i mogą zostać wykorzystane przez gminy według własnego uznania w latach 2021-2024. W powyższej kwocie 1 mld zł zostanie przeznaczony na projekty wspierające wodociągi i zaopatrzenie w wodę a 3 mld zł na inwestycje związane z kanalizacją. Inwestycje wodno-kanalizacyjne mają się przełożyć bezpośrednio na dostęp do bieżącej wody, oczyszczanie ścieków oraz dbałość o środowisko.

"Samorządy sygnalizowały duże potrzeby jeśli chodzi o inwestycje wodno-kanalizacyjne. Dodatkowe środki z nadwyżki budżetowej na realizację najpilniejszych potrzeb gmin są odpowiedzią na te głosy ze strony rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Rozdzielono je zgodnie z przyjętym algorytmem promującym te gminy, które mają najniższe wskaźniki kanalizacji i dostępu mieszkańców do wodociągów. Wszyscy Polacy, niezależnie od miejsca zamieszkania, powinni mieć taki sam dostęp do podstawowych usług, gwarantujących komfort życia. Stąd rządowe dofinansowanie dla inwestycji, które gwarantują zrównoważony rozwój" - powiedział senator Krzysztof Mróz.

Rząd zdecydował, by wesprzeć dodatkowymi środkami regiony, które najbardziej tego potrzebują. Gminy nie musiały składać żadnych wniosków a wysokość dofinansowania wynika z algorytmów, opartych na obiektywnych danych. To kolejne wsparcie dla samorządów z budżetu państwa w ramach Polskiego Ładu po rozstrzygnięciu pierwszego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych. W skali kraju dodatkowe fundusze otrzyma aż 1 714 gmin. Nie zabrakło w tym gronie samorządów z powiatu jaworskiego, do którego trafi blisko 4,2 mln złotych.

  • Gmina Bolków: 2 894 538 zł w tym 1 644 698 zł na inwestycje w wodociągi i zaopatrzenie w wodę i 1 249 840 zł na kanalizację;
  • Gmina Męcinka: 377 301 zł na  inwestycje w wodociągi i zaopatrzenie w wodę;
  • Gmina Wądroże Wielkie: 900 000 zł na kanalizację;

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.