Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Bilans koronawirusa w powiecie jaworskim: w piątek 3 nowe zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek w ciągu dnia o 476 nowych, potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych, przypadkach zakażenia koronawirusem. Do 3 z nich doszło w powiecie jaworskim, gdzie łącznie zanotowano dotąd 18 przypadków.

© Materiały prasowe / PAP

W porannym zestawieniu MZ przekazało, że potwierdzono zakażenie u 236 osób, a jedna zmarła. W popołudniowej informacji resort podał, że jest 240 nowych zakażeń i dziewięć zgonów. To w drugiej wiadomości poinformowano o 3 nowych przypadkach w powiecie jaworskim.

Oficjalne statystyki Ministerstwa Zdrowia w zestawieniu dla powiatu jaworskiego nie wliczają jednego (statystycznego) przypadku, który został odnotowany przez jaworski sanepid, dlatego również nie będziemy brać go więcej pod uwagę. Więcej o tym przypadku w artykule: Bilans koronawirusa; nowy przypadek w Bolkowie.

Bilans koronawirusa w powiecie jaworskim

  • Bolków - 6 przypadków, 1 osoba zmarła
  • Jawor - 3 przypadki
  • Męcinka - 2 przypadki
  • Mściwojów - 2 przypadki
  • Paszowice - 1 przypadek, 1 osoba wyzdrowiała
  • Wądroże Wielkie - 1 przypadek
  • + 3 nowe przypadki z piątku, które nie zostały jeszcze sklasyfikowane do żadnej gminy

Dotychczas – według stanu na piątkowy wieczór – w Polsce zanotowano 20 tys. 619 przypadków zakażenia koronawirusem i 982 zgony z jego powodu. MZ informowało w piątek rano, że wyzdrowiało 8 731 chorych.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.