Logo Bolkow24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Bilans koronawirusa; nowy przypadek w Bolkowie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 356 nowych, potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych, przypadkach zakażenia koronawirusem. Do jednego z nich doszło w gminie Bolków.

© Materiały prasowe / PAP

Nowo zdiagnozowana w poniedziałek osoba z gminy Bolków to w sumie 6 przypadek z tego terenu i już 16 w powiecie jaworskim. Oficjalne statystyki Ministerstwa Zdrowia podają jednak, że w powiecie jaworskim doszło do 15 zakażeń Covid-19, gdyż jedna osoba, którą odnotował jaworski sanepid, została sklasyfikowana w powiecie świdnickim i w niektórych zestawieniach jest traktowana jako pacjent statystyczny.

Emilian Bera wyjaśnił w Radiu Plus Legnica co oznacza pacjent statystyczny. "Pacjent, który został odnotowany przez jaworski sanepid, można uznać, że w naszym wypadku jest pacjentem statystycznym, ponieważ realnie wystąpiło jego zachorowanie na terenie powiatu świdnickiego, gdzie tam od dwóch lat przebywa w jednej z placówek opiekuńczych" - powiedział burmistrz Jawora.

Bilans koronawirusa w powiecie jaworskim

  • Bolków - 6 przypadków, 1 osoba zmarła
  • Jawor - 4 przypadki (w tym jeden statystyczny)
  • Męcinka - 2 przypadki
  • Mściwojów - 2 przypadki
  • Paszowice - 1 przypadek, 1 osoba wyzdrowiała
  • Wądroże Wielkie - 1 przypadek

We wtorek rano resort zdrowia podał najnowsze statystyki. Na Dolnym Śląsku odnotowano 15 kolejnych zakażeń koronawirusem. Żaden z nich nie dotyczy powiatu jaworskiego.

W województwie dolnośląskim zakażonych koronawirusem jest 2 241 osób.

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. bolkow24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomościReklama

 

bolkow24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Gminy Bolków. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Bolkowa i okolic.